![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332339
*
nr 1233 2339
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Tranor, signerad OL. Olja på duk, 51x54
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2019
kl 20:00:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 14:46:21
1
100 kr
31/1 14:46:53
1
200 kr
1/2 15:46:19
1
300 kr
3/2 21:11:25
2
250 kr
3/2 21:11:25
1
300 kr (Budbetjänt)
3/2 21:11:29
2
350 kr
3/2 22:10:14
3
450 kr
4/2 09:15:05
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konstnär svenska konstnärer sverige trana tranor
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Lindgren
nr 1233 2339
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Tranor, signerad OL. Olja på duk, 51x54
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 14:46:21 | 1 | 100 kr |
31/1 14:46:53 | 1 | 200 kr |
1/2 15:46:19 | 1 | 300 kr |
3/2 21:11:25 | 2 | 250 kr |
3/2 21:11:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/2 21:11:29 | 2 | 350 kr |
3/2 22:10:14 | 3 | 450 kr |
4/2 09:15:05 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och mÃ¥lare född 1930, död 2018.Läs mer om Olle Lindgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konstnär svenska konstnärer sverige trana tranor
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19